svatebni-fotograf-hluboka-nad-vltavou-2
27. 3. 2018

#howto – Jak obsluhovat mou náhledovou galerii?

U všech portrétových focení, která u mne absolvujete máte vždy možnost volby fotografií, které si budete přát zpracovat. Zpravidla do 3 pracovních dnů zasílám náhledovou galerii, ze které si jednoduše vybíráte množství fotek k úpravě. Počet označených fotografií je vždy samozřejmě na Vás a můžete se držet zaplaceného množství či v případě, že Vás nějaké další zaujmou, i fotografie dokoupit. 

Po fotografování tedy od mne získáte emailem odkaz na galerii a heslo k přístupu do ní. Nemusíte se obávat jakéhokoliv opisování čísel a přepisování do mailu. Mám pro Vás mnohem jednodušší variantu! Označování. Jak na to?

Prvně, po zadání hesla, se seznámíme s galerií. Pro prohlížení fotografií stačí kliknout na první a prohlížet. Označování fotografií je možné skrz kliknutí na srdíčko jak vidíte na obrázcích č. 2 a č. 3.

 

obr. č. 1 – design galerie

obr. č. 2 – označování/rušení výběru fotek z celé galerie

obr. č. 3 – označování/rušení výběru z rozkliknutých fotografií

Po prvním kliknutí na srdíčko po Vás žádá systém Váš email. Ničeho se neobávejte, nebudou Vám chodit žádné nevyžádané emaily. Naopak v případě, že budete druhý den výběr upravovat a budete to dělat například z mobilu, tak stačí opět zadat Váš email a vybrané fotky se načtou.

obr. č. 4 – zadání emailu

Poté již můžete bezobav klikat na další snímky a výběr se přiřazuje do Vašeho “favourite listu”. Jakmile budete mít vybrané fotografie, které se Vám líbí, tak stačí kliknout na srdíčko vpravo nahoře.

obr. č. 5 – označování dalších fotek

Po načtení stránky vidíte před sebou Váš favourite list, po jehož rozkliknutí vidíte všechny vybrané fotografie (obr. č. 7). Zároveň na této stránce můžete vytvářet další favourite listy (například pro různé velikosti tisku, apod.).

obr. č. 6 – Váš “favourite list”

Po rozkliknutí aktuálního “favourite listu” vidíte veškeré vybrané fotografie. Zde můžete výběr eliminovat – odstraňovat srdíčka, díky čemuž vyřadíte fotku z “favourite listu”. Zároveň po najetí na fotku se Vám zobrazí možnost “add note” (obr. č. 8) – přidat poznámku – pro případ, že byste chtěli něco sdělit.

Po najetí vpravo nahoru na šipku (dle obr. č. 7) můžete nasdílet mě výběr. Druhou možností jak mi dát vědět, že máte výběr hotov, je poslat email :).

obr. č. 7 – rozkliknutý favourite list

obr. č. 8 – přidání poznámky k fotografii

Pokud bychom v obr. č. 6 přidali další “favourite list” a pojmenovali jej tisk, tak po návratu do galerie a označení fotografie srdíčkem se Vám zobrazí toto pole – systém se Vás ptá zda má zařadit fotografii do Tisku či základního listu.

obr. č. 6 – použití více favourite listů

RECENT POSTS